Jakub Błaszczykowski i Cartoon Network zachęcają: "Bądź kumplem, nie dokuczaj"

Startuje trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej "Bądź kumplem, nie dokuczaj" organizowanej przez Cartoon Network. W tym roku twarzą akcji został piłkarz reprezentacji Polski - Jakub Błaszczykowski, który zachęca dzieci do gry fair play i propaguje koleżeńskie zachowania.

Akcja pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka ma pomóc najmłodszym, rodzicom i nauczycielom radzić sobie z problemem dokuczania. Miesięczna kampania zostanie wsparta działaniami w mediach społecznościowych oraz ogólnopolską kampanią. Spot z udziałem Jakuba Błaszczykowskiego będzie emitowany na antenie Cartoon Network, w wybranych kanałach platformy nc+ (Canal+ Sport, Canal + Sport 2 Ale Kino+, PLANETE+, DOMO+, Kuchnia+, nSport), w sieci kin Multikino i Cinema City i w internecie. Za produkcję i kreację spotu odpowiada Filmpoint, a za zakup mediów dom mediowy MediaOn. Działania komunikacyjne prowadzi grupa dotPR: social media - Get More Social, a działania public relations dotPR. Kampania potrwa do końca kwietnia.

Spot kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem nie dokuczaj”: 

Dokuczanie to poważny, powszechny problem i bardzo ważne jest, aby od początku uczyć dzieci gry fair play. „Bądź kumplem, nie dokuczaj” to akcja, która nie tylko propaguje koleżeńskie zachowania, ale też podpowiada maluchom i dorosłym, jak radzić sobie z problemem i gdzie szukać pomocy – podkreśla reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski, ambasador kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.

Jak co roku, na specjalnej stronie internetowej badzkumplem.cartoonnetwork.pl przygotowano nowe materiały dla nauczycieli, dzieci i rodziców, które pomogą im radzić sobie z problemem dokuczania. W ramach kampanii Cartoon Network ogłasza także konkurs dla klas szkół podstawowych pt.:„Bądź kumplem”. Zadanie polega na przygotowaniu pod kierownictwem nauczyciela ciekawej pracy zbiorowej, która będzie przedstawiała koleżeńskie zachowania wśród uczniów.

Wszystkie dzieci, które są ofiarami dokuczania, mogą szukać pomocy, dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Najmłodsi mogą również skorzystać z pomocy online www.116111.pl/napisz. Z kolei rodzice i opiekunowie dzieci, mogą kontaktować się z Telefonem dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci pod numerem 800 100 100.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.