Gala finałowa plebiscytu Srebrne Usta 2016

5 kwietnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wręczono nagrody laureatom plebiscytu Trójki na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej.

Zwycięzcą plebiscytu Trójki „Srebrne usta 2016” został Marek Suski. Poseł PIS i wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold został nagrodzony za „carycę Katarzynę”. Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajęła Beata Mazurek (PiS), a trzecie Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna).

Na wypowiedzi 11 polityków można było głosować od 9 do 28 marca. Słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź Marka Suskiego z grudnia ub.r. Podczas posiedzenia komisji śledczej do spraw Amber Gold jej wiceprzewodniczący odpytywał  Ryszarda Milewskiego, sędziego z Gdańska:

Marek Suski: Czy znana jest Panu ta osoba?

Ryszard Milewski: Ale kto, przepraszam?

Marek Suski: No ta o pseudonimie „Caryca”, która (tam) przez Pana miała być prowadzona?

Ryszard Milewski: Przepraszam, ale nie znam „Carycy”. Jedyna, którą znam, to Katarzyna.

Marek Suski: Katarzyna… A może Pan podać nazwisko?

Ryszard Milewski: Katarzyna Wielka.

Marek Suski: I co w tym śmiesznego?

Drugie miejsce przypadło Beacie Mazurek. Rzecznik prasowa PiS w czerwcu br. tak skomentowała słowa Piotra Pszczółkowskiego z Trybunału Konstytucyjnego: Nie rozumiem kompletnie wczorajszej wypowiedzi sędziego Pszczółkowskiego. I nie dość, że jej nie rozumiem, to się z nią nie zgadzam.

Na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Scheuring Wilgus, posłanka Nowoczesnej, która podczas tzw. czarnego protestu przejęzyczyła się, prawdopodobnie pod wpływem emocji, i zawołała do zgromadzonych: Dość dyktatury kobiet!

W finałowej jedenastce znaleźli się ponadto: Tadeusz Cymański, Andrzej Dera, Władysław Kosiniak-Kamysz, Piotr Liroy-Marzec, Sławomir Neumann, Ryszard Petru oraz „duet”: Kamila Gasiuk-Pihowicz – Krystyna Pawłowicz.

Galę poprowadzili Beata Michniewicz i Artur Andrus. O dobry nastrój widzów i słuchaczy zadbali Robert Górski i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju.  

Wypowiedzi wszystkich polityków można posłuchać na stronie: polskieradio.pl/trojka/srebrneusta.

Zdjęcia: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na zdjęciu: Beata Michniewicz i Artur Andrus

Na zdjęciu: Marek Suski

Na zdjęciu: Beata Mazurek

Na zdjęciu: Joanna Scheuring Wilgus

Na zdjęciu: Robert Górski i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego NiepokojuKomentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.