Agnieszka Radwańska będzie reklamowała Lotos

3-letnia umowa sponsorsko-reklamowa.

Agnieszka Radwańska, najbardziej utytułowana polska tenisistka, podpisała trzyletni kontrakt sponsorsko-reklamowy z Grupą Lotos, drugą po PKN Orlen grupą petrochemiczną w Polsce. Celem ma być zwiększenie rozpoznawalności marki Lotos na świecie. Wartości kontraktu nie ujawniono.

Lotos eksportuje paliwa oraz oleje silnikowe do 75 krajów. Wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Pracuje także nad wejściem na brytyjski szelf Morza Północnego. Koncern myśli zarówno o rozszerzaniu działalności poszukiwawczo-wydobywczej, jak i o sprzedaży usług serwisowych.

Radwańska będzie promować markę Lotos i jej produkty poprzez aktywne uczestnictwo w turniejach tenisowych, a także udostępni swój wizerunek do działań promocyjnych i reklamowych. Dla Lotosu pracują reklamowo m.in. agencja OS3 i dom mediowy Starcom.

Lotos aktywnie angażuje się w marketing sportowy - jest m.in. Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej, Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa, w tym kadry narodowej i młodzieżowej w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Spółka angażuje się również od 2011 r. w sponsoring drużyny siatkówki mężczyzn – LOTOS Trefl Gdańsk. Od lat wspiera także w rajdach samochodowych Kajetana Kajetanowicza, który czterokrotnie sięgał po Mistrzostwo Polski (2010-2013) i dwukrotnie po Mistrzostwo Europy (2015, 2016).

Agnieszka Radwańska reklamowała dotychczas w Polsce: samochody Lexus, sprzęt AGD marki Amica, sieć telefonii komórkowej Play oraz sieć drogerii Dayli (Hygienika SA). Na świecie była ambasadorką szwajcarskiej marki zegarków Rado.

Ewa Woźniak 65 Artykuły

Interesuje ją marketing z wykorzystaniem technologii i innowacyjności. Miłośniczka literatury i spędzania z nią czasu nad polskim jeziorem. Żyje mottem: „tylko spokój może nas uratować” – bo jeśli nie spokój, to co?

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.