Traficar powiększa flotę w Krakowie i szykuje uruchomienie wypożyczalni aut na godziny w Warszawie

Krakowska firma podpisała z Renault Polska kontrakt na dostawę tysiąca Renault Clio.

Krakowska firma Traficar, która od października ub.r. oferuje w stolicy Małopolski wypożyczanie samochodów w mieście na godziny, jest już po etapie testów - planuje rozszerzenie działalności o Warszawę i właśnie zamówiła 1 tys. samochodów Renault Clio w wersji z trzycylindrowym silnikiem o pojemności niespełna 900 ccm i mocy 90 KM.

Wypożyczając samochód od Traficara, płacimy za przejechany dystans (80 gr za 1 km) i za czas (50 gr za minutę). Za postój firma nalicza 10 gr za minutę.

Traficar podaje, że w ciągu pięciu miesięcy w Krakowie do jej systemu zarejestrowało się 12 tys. użytkowników. Do tej pory Traficar dysponował tam setką Opli Corsa. Najwyraźniej faza testowa wypadła na tyle zadowalająco, że firma postanowiła rozszerzyć działalność o Warszawę.

Clio dla Traficara będą wyposażone m.in. w system multimedialny Media Nav Evolution z nawigacją, z 7-calowym, ekranem dotykowym. Samochody Traficara znajduje się, rezerwuje i otwiera za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.