Znamy zwycięzców IV edycji Papaya Young Directors

Grand Prix za film dla Link4 "Back" otrzymał Jakub Gutkowski.

Jakub Gutkowski, autor filmu "Back" dla Link4, został zwycięzcą Papaya Young Directors 2017. Oprócz grand prix spośród 21 filmów finałowych jury przyznało I i II nagrodę, nagrodę Heliografu i Nagrodę Panavision, a Papaya przyznała dodatkowe wyróżnienie.

W tegorocznej edycji młodzi twórcy nadesłali 1076 eksplikacji reżyserskich, z których 51-osobowe jury wyłoniło 21 treatmentów do realizacji. Uczestnicy na stworzenie finałowych prac dla Allegro, Black Red White, Co Jest Grane 24, Hortex, Huawei, Link4, Mastercard, Radio Zet Chilli i Rossmann mieli miesiąc.

Grand prix i 30 tys. zł za film dla Link4 "Back" otrzymał Jakub Gutkowski, absolwent Wydziału Sztuki i Mediów na ASP w Warszawie. Pierwszą nagrodę w wysokości 20 tys. zł jury przyznało Albertowi Bana za film dla marki Radio Zet Chilli. Paweł Labe za film dla Allegro "Oszukać Śmierć" otrzymał II nagrodę i 10 tys. zł. Jury wyróżniło także sztukę operatorską i przyznało Nagrodę Heliografu w wysokości 10 tys. zł Przemysławowi Jękoszowi, za zdjęcia do filmu Allegro "Głośne Taśmy". Nagroda Panavision, również o wartości 10 tys. zł, przyznana została reżyserce Annie Kasperskiej i operatorowi Marcinowi Morawickiemu za film dla marki Black Red White "Z Tobą przez życie". Dodatkowo organizator konkursu, dom produkcyjny Papaya Films, przyznał specjalne wyróżnienie za film
Allegro "Bokser"  w reżyserii Grzegorza Gospodarka, stworzony na podstawie reportażu Bartosza Bobkowskiego. W filmie występują Sebastian Grzywacz, niewidomy od 9 lat bokser i legenda polskiej sceny bokserskiej, trener kadry olimpijskiej na igrzyska w Rio Zbigniew Raubo.

Konkurs Papaya Young Directors organizowany jest od 2014 r. Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć tutaj.

Katarzyna Kacprzak 383 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.