Euronet instaluje sezonowe bankomaty

Do końca czerwca Euronet zainstaluje sezonowo 130 urządzeń w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych w Polsce.

Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej niebiesko-żółtych bankomatów i wpłato-bankomatów Euronetu zostanie zainstalowanych w kurortach nadmorskich, np. w Pobierowie, Łebie, Władysławowie, Dziwnówku, Rewalu, Ustroniu Morskim oraz Krynicy Morskiej. Dodatkowo, kilka maszyn zostanie zainstalowanych w Gdańsku na czas i w związku z organizowanym Jarmarkiem Św. Dominika. Pozostałe urządzenia będą funkcjonować do drugiej połowy września.

Dobrą wiadomością dla pasjonatów żeglarstwa śródlądowego i wypoczynku na Mazurach będzie zwiększenie dostępu do gotówki w sąsiedztwie popularnych portów w Giżycku, Sztynorcie, Mikołajkach czy Rucianem Nidzie. Odwiedzający te miejsca z pewnością wiedzą, że opłaty portowe czy możliwość skorzystania z sanitariatów wymaga posiadania od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w portfelu.

– Gotówka i łatwy dostęp do niej w dalszym ciągu są bardzo ważne, co szczególnie uwidacznia się w czasie wakacji, podczas których często nie ma możliwości płatności kartą za wypożyczenie kajaku czy lekcję windsurfingu – mówi Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska. – Polacy przyzwyczaili się już do tego, że bankomaty Euronet na co dzień są zawsze „pod ręką” i oczekują wręcz obecności naszych maszyn w miejscach, do których wybierają się na urlop - dodaje.

Po raz drugi Euronet postanowił oprócz bankomatów sezonowych zainstalować na czas wakacji tzw. recyklery, czyli wpłato-bankomaty umożliwiające zarówno wypłaty, jak i wpłaty gotówkowe. To rozwiązanie szczególnie doceniane przez lokalnych przedsiębiorców korzystających ze wzmożonego ruchu turystycznego w wakacje, którzy dzięki urządzeniom Euronet będą mogli wpłacić do banku swoje dzienne utargi bez względu na porę dnia.

W tym roku pojawi się 13 maszyn pełniących obydwie funkcje, które dają także możliwość dokonania wpłat na swoje konto powiązane z kartą płatniczą oraz siedem dodatkowych rachunków bankowych.

Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Na terenie kraju obecnie zarządza łącznie ponad 7,5 tys. urządzeniami.

Pełna lista lokalizacji stałych oraz tych, które w już połowie czerwca zostaną tymczasowo zainstalowane w turystycznych miejscowościach, dostępna jest na stronie internetowej Euronet Polska w zakładce Wyszukiwarka usług.

(handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.