Maciej Biniek w zespole Allegro

Będzie odpowiadać za rozwój produktów finansowych i współpracę z operatorami płatności.

Maciej Biniek dołączył do zespołu zarządzającego Allegro, największej platformy handlu elektronicznego w kraju, obejmując stanowisko dyrektora ds. płatności. Będzie odpowiadać za rozwój produktów finansowych Allegro oraz współpracę z operatorami płatności.

Maciej Biniek ma ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości oraz usługach płatniczych. Poprzednio był członkiem zarządu PayU SA. Wcześniej rozwijał produkty bankowości detalicznej w Banku BZ WBK - odpowiadał m.in. za projekty związane z handlem internetowym, kartami płatniczymi i sieciami bankomatów. W przeszłości pracował także dla Visa Europe i eCard. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

- Allegro ma obecnie ponad 20 milionów zarejestrowanych klientów, którzy kupują ponad milion produktów dziennie. To gigantyczny potencjał nie tylko w prostych rozliczeniach, ale także w usługach, np. ratalnych, kredytowych i pokrewnych, dlatego interesujemy się tym segmentem - mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.