Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA w Cyfrowym Polsacie

Od sierpnia 2018 roku przez trzy kolejne lata wszystkie spotkania pokazywane będą w kanałach Polsatu.

Od sierpnia 2018 roku przez trzy kolejne lata (do roku 2021) wszystkie ponad 1000 meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA pokazywane będą wyłącznie w kanałach Polsatu. Grupa Polsat nabyła wyłączne prawa do pokazywania LM i LE dla wszystkich kanałów dystrybucji – m.in. telewizji, internetu i urządzeń mobilnych. Umowa oznacza, że jedyną platformą, która pokazywac będzie mecze ww. rozgrywek będzie Cyfrowy Polsat. - Dla naszej grupy, w tym dla platformy cyfrowej, jest to strategiczna inwestycja. Transmitując w ostatnich latach eliminacje do ME2016, udane dla Polski ME2016 oraz eliminacje do MŚ2018 obserwujemy rosnącą popularność transmisji z rozgrywek piłkarskich. To utwierdziło nas w przekonaniu, że inwestowanie w piłkę nożną na najwyższym poziomie jest właściwym kierunkiem działania – powiedział Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

Wartośc umowy nie została podana. W kanałach Polsatu będzie można obejrzeć wszystkie 1029 meczów przez trzy lata, 343 w każdym z sezonów.

Telewizja Polsat pokazywała Ligę Mistrzów w latach 2001-2006 oraz 2009-2012, a także Ligę Europy w sezonach 2009-2012.Widzowie mogli oglądać na antenach Polsatu również mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej - Mistrzostwa Świata 2002 w Korei i Japonii oraz 2006 w Niemczech. Ponadto pokazano też Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii i ostatnie Euro 2016 we Francji. Zainteresowaniem cieszył się również ostatni turniej w naszym kraju UEFA Euro 2017 reprezentacji do lat 21.

W odpowiedzi na informację Telewizji Polsat, platforma NC+, która obecnie posiada prawa do pokazywania meczów LM i LE, wydała oświadczenie. "Pomimo zaoferowania przez nas znaczących kwot i gwarancji szerokiej dostępności, prawa do transmisji rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA począwszy od sezonu 2018/2019 nie zostały przyznane platformie NC+. Pragniemy jednak wyraźnie zaznaczyć, że platforma NC+ pozostaje domem dla Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA do końca sezonu 2017/2018" - podkreślono w oświadczeniu.

Napisano też, że według informacji NC+, od sezonu 2018, wybrane transmisje środowych meczów Ligi Mistrzów UEFA powrócą do kanałów bezpłatnych i podobnie jak mecz finałowy będą dostępne również dla abonentów NC+. "Przypominamy, że wszystkie polskie kluby biorące udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA, podobnie jak w ubiegłych sezonach, będą pokazywane w kanałach bezpłatnych i dostępne dla abonentów NC+" - podkreślono. Abonenci NC+ – fani piłki nożnej mogą śledzić m.in. kolejny sezon rozgrywek m.in. Premier League, Lotto Ekstraklasy oraz mecze Superpucharu Hiszpanii i hiszpańskiego Puchar Króla.

Piotr Machul 197 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.