Moto-MediaCom

Po ubiegłorocznej stracie VW MediaCom zyskuje nowego klienta z branży auto-moto - PSA.

Globalny przetarg na planowanie i zakupm mediów dla Grupy PSA wygrała sieć MediaCom (WPP). W finale tego postępowania MediaCom pokonał Zenith (Publicis Media). We wcześniejszej fazie uczestniczyły również broniące się grupy, czyli Omnicom i Havas. Budżet mediowy PSA szacowany jest na 875 mln euro. W Polsce lokalny oddział MediaComu rozpocznie pracę dla nowego klienta od początku 2018 r. Tym samym budżet straci Media Direction OMD (Omnicom). Nowa wygrana MediaComu w dużej części "zasypuje dziurę" po ubiegłorocznej stracie Volkswagena na rzecz sieci PHD (Omnicom).

PSA w zeszłym roku sprzedała trzy miliony aut, a jej revenue wyniosło 54 mld euro.

W lokalnym przetargu Getin Banku doszło do zawężenia listy domów mediowych. W finale walczą ze sobą OMD (Grupa OMD/Omnicom) oraz UM (IPG Mediabrands). Taki układ agencji oznacza wyeliminowanie z postępowania dotychczasowego domu mediowego Getinu - Mediavestu (Publicis Media). Zaproszenie na początku tego konkursu otrzymał jeszcze jeden dom z Publicisu - Zenith. Jak wynika z naszych informacji zwycięzcę poznamy w pierwszej połowie lipca.

Czekamy również na rozstrzygnięcie przetargu mediowego w LOT. Tam również wyłoniono agencje na short-listę i znalazły się na niej Havas Media (Havas), UM (dotychczasowa agencja klienta) i Value Media (Group One). Przetarg dotyczy realizacji kampanii na ok. 40 rynkach. Audytorem w tym postępowaniu jest firma Stars.

Poznaliśmy również doradcę w przetargu na planowanie i zakup mediów w Carlsbergu. Jak wynika z naszych ustaleń jest to firma Ebiquity z siedzibą w Niemczech. Carlsberg nie komentował naszych informacji. Konkurs dotyczy ok. 35 rynków, w tym oczywiście Polski, gdzie za obsługę mediową tego klienta odpowiada do tej pory PHD Media Direction (Omnicom). Czeka nas gorące lato rozstrzygnięć?

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.