Multikino otworzy w Polsce pierwszą salę VR

Pierwsze jak dotąd kino w technologii VR powstało w Amsterdamie.

Z naszych informacji wynika, że sieć Multikino Polska pracuje nad otwarciem pierwszej w Polsce sali VR. Sala miałaby się otworzyć w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Na razie sieć nie ujawnia szczegółów, ale potwierdza, że prace nad uruchomieniem takiej sali trwają. W ubiegłym roku pierwsze na świecie kino z technologią VR powstało w Amsterdamie. Miejsce wykorzystuje m.in. gogle Gear VR od Samsunga.

W technologii VR filmy również ogląda się inaczej - widz zostaje dosłownie zamknięty w wirtualnym świecie (obraz plus dźwięk), siedzi na specjalnym obrotowym krześle. Obok sprzętu Samsunga mają być też słuchawki Sennheisera.

Na razie w Polsce nie ma takiej sali kinowej, a sprzęt VR wystawiany jest zwykle na targach jako ciekawostka. 

Sale w Amsterdamie mieszczą ok. 50 widzów, a seanse nie są dłuższe niż 30 minut.  Kina VR są planowane również w Londynie, Paryżu, Berlinie i Madrycie.

Katarzyna Woźniak 386 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.