Visa sponsoruje letnie kino pod chmurką już po raz 10.

Codzienne seanse w Sopocie i Zakopanem, a w środy i czwartki - w Giżycku.

Organizacja płatnicza Visa już po raz dziesiąty sponsoruje bezpłatne wieczorne projekcje filmów na wolnym powietrzu w Sopocie i w Zakopanem. W tym roku dodatkowo w środy i czwartki seanse odbywają się także w Giżycku.

W ten sposób Visa stara się popularyzować płatności bezgotówkowe, m.in. poprzez promocje powiązane z płatnościami za wybrane atrakcje turystyczne.

W Sopocie letnie kino Visy usytuowane jest na molo, a w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości z widokiem na Giewont – nieopodal popularnych Krupówek. Z kolei seanse w Giżycku odbywają się w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin, przy czym filmy można tu oglądać nawet z przycumowanych do mariny jachtów. W każdej z lokalizacji kino będzie działać do 31 sierpnia br.

W poszczególne dni tygodnia w kinie letnim wyświetlane są filmy z innej kategorii tematycznej, np. wtorki poświęcone będą kinu europejskiemu, czwartki – kinu polskiemu, a w soboty do obejrzenia będą produkcje oscarowe. W repertuarze znajdą się m.in. „Julieta” – najnowszy film Almodovara, tegoroczny zdobywca Oscara za najlepszy film – „Moonlight”, blockbuster „Jurassic World” czy ostatni film Andrzeja Wajdy „Powidoki”.

- Wszystkie polskie filmy będą wyświetlane z angielskimi napisami, dzięki czemu festiwal stanie się atrakcyjny również dla zagranicznych turystów, odwiedzających najpopularniejsze w Polsce wakacyjne lokalizacje - mówi Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu.

Dodatkowo w ramach dwumiesięcznej imprezy w Sopocie działać będzie kawiarnia festiwalowa na molo, w Zakopanem miasteczko filmowe zlokalizowane obok kina letniego, a w Giżycku centrum festiwalowe w niedawno otwartym kinie Nowa Fala.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.