TVP rozpoczyna produkcję serialu "Korona królów"

Będzie to serial historyczny, którego akcja dzieje się w czasach Kazimierza Wielkiego.

Telewizja Polska rozpoczyna produkcję serialu historycznego "Korona królów". Jego akcja rozgrywać się będzie w XIV wieku, a główną postacią produkcji będzie król Kazimierz Wielki. Kierownictwo TVP deklaruje, że "Korona królów" ma być największą produckcją TVP od 30 lat. i „odpowiedzią” na takie seriale zagraniczne jak tureckie "Wspaniałe stulecie" czy amerykańską "Grę o tron" - międzynarodowe hity ostatnich sezonów TV.

Nadawca publiczny chce sam zająć się produkcją serialu – bez pośrednictwa firm producenckich. Opiekę literacką nad serialem ma sprawować Ilona Łepkowska (m.in. scenarzystka "M jak miłość"). Reżyserem serii jet Wojciech Pacyna (który reżyserował m.in. "Klan" dla TVP1 i "Hotel 52" dla Polsatu). W rolach głównych wystąpią m.in. Halina Łabonarska (królowa Jadwiga), Wiesław Wójcik (król Władysław Łokietek) i Mateusz Król (Kazimierz Wielki).

Zdjęcia do serialu właśnie startują. TVP chce pokazać serię w 2018 r.

Na zdjęciu Wiesław Wójcik w roli Władysława Łokietka, ojca Kazimierza Wielkiego. Źródło: materiały TVP (fot. M. Makowski)

Piotr Machul 217 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.