Nestlé otwiera fabrykę karmy dla zwierząt

To pierwszy zakład Nestlé w Polsce produkujący karmę dla zwierząt domowych oraz trzecia tego typu inwestycja Nestlé Purina PetCare w Europie Środkowej.

Fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej została oficjalnie uruchomiona w piątek 14 lipca 2017 r.

W Polsce mieszka ponad 13 milionów psów i kotów. Nasz kraj jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Środkowej i mimo że karmy dla zwierząt domowych Nestlé są obecne w Polsce już od 15 lat, do tej pory produkowane były wyłącznie za granicą. Teraz to się zmieni.

Inwestycja kosztowała 300 mln zł i wymagała zatrudnienia 250 osób, a to dopiero początek - jeszcze w tym roku firma zamierza zainwestować kolejne 153 mln zł i przyjąć do pracy 150 osób.

W początkowym etapie działania w polskiej fabryce powstawać będzie głównie karma dla kotów pod marką Felix, w większości przeznaczona na rynek lokalny, niemiecki oraz do krajów Europy Środkowej.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.