Unilever ma chrapkę na markę French's

Chce ją sprzedać Reckitt Benckiser.

Reckitt Benckiser specjalizuje się w produktach dla zdrowia, higieny i domu. Należą do niego takie marki, jak: Air Wick, Cillit Bang, Durex, Scholl czy Nurofen. Ma jednak także na rynku amerykańskim markę musztard, keczupów i majonezów French's oraz sosy Frank's Red Hot.

Spożywcza odnoga Reckitta Benckisera przynosi rocznie 400 mln funtów sprzedaży i sprzedaje 160 mln butelek musztardy French's w 50 krajach świata.

Brytyjski "Sunday Times", powołując się na swoje źródła, poinformował, że to właśnie Unilever, czyli producent majonezów Hellmann’s, jest jednym z dwóch głównych chętnych do przejęcia marki French’s.

Jego największym rywalem ma być amerykański Hormel Foods, do którego należy 30 marek, sprzedawanych w ponad 60 krajach świata. Sygnowane są nimi m.in. produkty z mięsa indyczego, pepperoni, masła orzechowe czy napoje sportowe w proszku. Roczne obroty firmy wynoszą ok. 9,5 mld dolarów.

Jednak komentator lokalnego Minnesota/St. Paul Business Journal (Hormel Foods wywodzi się z Minnesoty) zauważa, że choć firma Hormel Foods jest bardzo aktywna na rynku fuzji i przejęć, to jednak skupia się na produktach proteinowych.

O tym, że specjalizujący się w sprzedaży produktów chemicznych brytyjski Reckitt Benckiser chce pozbyć się swoich produktów spożywczych, brytyjskie media napisały na początku kwietnia. Warta ok. 2,2 mld funtów transakcja miałaby mu pomóc w sfinansowaniu znacznie droższego zakupu producenta odżywek dla matek i dzieci Mead Johnson. Informowano wówczas, że chętne do zakupu mogą być McCormick, do którego w Polsce należą marki Kamis i Galeo, oraz Ajinomoto, znany u nas z zup i dań instant SamSmak, YumYum czy Oyakata.

W gronie zainteresowanych wymieniano także Unilevera, który z kolei jest w trakcie sprzedaży swoich marek z grupy margaryn i miksów.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.