Meloradio zamiast Radia Zet Gold

Nadawca może już wprowadzać nową markę radiową.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozstrzygnęła wniosekra spółki Eurozet Radio i wyraziła zgodę, aby nazwę Radio Zet Gold zamienić na Meloradio.

Decyzja rady oznacza zielone światło dla nadawcy. Wniosek Eurozet w sprawie zmiany nazwy wpłynął do KRRiT w maju br. Konkretna data wprowadzenia zmiany nie została jeszcze podana. Nadawca planuje nie tylko wprowadzenie nowej nazwy, na antenie pojawią się też nowe audycje oraz nowi prowadzący.

Zet Gold to obecnie sieć stacji lokalnych grających przeboje od lat 60. po 90. Kieruje program głównie do dojrzałego odbiorcy. Rozgłośnia powstała 30 czerwca 2013 r. na bazie nadajników Planety FM, Radia Traffic FM i Radia Plus Toruń. W kolejnych latach do sieci Zet Gold dołączyły nowe stacje na podstawie umów franczyzowych. Dziś można jej słuchać w 22 polskich miastach. W badaniu Radio Track (luty-kwiecień 2017 r.) miała 1,1 proc. udziału w rynku.

 

Piotr Machul 220 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.