"Dunkierka" w kinach z dobrym startem

Produkcja wojenna w reżyserii Christophera Nolana wystartowała z pierwszego miejsca w zestawieniu tygodniowym.

Jak poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich, powołując się na dane Boxoffice, film "Dunkierka" w reżyserii Christophera Nolana wystartował z pierwszego miejsca w zestawieniu tygodniowym.

Film z Tomem Hardym obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania 116 429 widzów. Jest to trzeci rezultat otwarcia obrazu sygnowanego nazwiskiem Nolana. Do tej pory na czele zestawienia znalazł się film "Mroczny Rycerz Powstaje" (2012 r.) – otwarcie 158,6 tys. widzów; w sumie 684,5 tys.

Na drugim miejscu zestawienia nadal znajduje się animacja "Gru, Dru i Minionki". Produkcja wyświetlana jest już czwarty tydzień, jednak wciąż przyciąga znaczące rzesze widzów przed ekrany. Tym razem postanowiło ją obejrzeć 71 488 osób po zaledwie 31-proc. spadku oglądalności. Łączna widownia to już 1,5 mln osób.
Z pierwszego na trzecie miejsce spada za to blockbuster "Spider-Man: Homecoming". Produkcja Jona Wattsa przyciągnęła 55 590 osób. Po dwóch tygodniach wyświetlania na koncie ekranizacji komiksu znajduje się widownia na poziomie ponad 277 tys. sprzedanych biletów.

W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze trzy nowości. Najwyżej notowaną jest animacja "Kapitan Majtas: Pierwszy Wielki Film". Produkcja ta zdołała zgromadzić przed ekranami 42 298 kinomanów. Na szóstym miejscu pojawiła się francuska komedia "Alibi.com" w reżyserii Phillippe'a Lacheau, na którą sprzedało się 18 029 biletów.

Komedię "Paryż może poczekać" w reżyserii Eleanor Coppoli obejrzało 17 391 widzów na starcie.
Ostatnią premierą weekendu, która jednak nie dostała się do czołowej dziesiątki, był polski dokument "21 x Nowy Jork". Jego seanse wybrało 1672 osób na 30 kopiach. Wciąż niezłe rezultaty osiąga "Volta" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Komedię obejrzało kolejnych 38 836 kinomanów, a w sumie, od premiery - 362 tys.

Weekendowa widownia utrzymuje się na stabilnym poziomie. W kinach sprzedano w sumie 451 978 biletów.

Premiery w ten weekend: dramat science - fiction "Wojna o planetę małp"; thriller "Atomic Blonde"; animacja "Mała Wielka Stopa"; film dokumentalny "Kedi - sekretne życie kotów"; austriacko-niemiecki komediodramat "Wilde Maus"; norweski film familijny "Kacper i Emma jadą w góry".

Katarzyna Woźniak 381 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.