Discovery kupuje Scripps Networks za 14,6 mld dol.

Scripps Networks to właściciel polskiego TVN.

Discovery Communications kupuje Scripps Networks Interactive za 14,6 mld dol. Zakończenie transakcji planowane jest na pierwszą połowę 2018 r.  Scripps to amerykańska sieć telewizyjna, dystrybutor kanałów telewizyjnych i od 2015 r. właściciel polskiego TVN. W portfolio Scripps znajdują się takie stacje, jak: HGTV, Food Network, DIY Network, Cooking Channel, Travel Channel i Great American Country. Mają one być uzupełnieniem oferty Discovery, gdzie obecnie można znaleźć m.in.: TLC, Animal Planet, Investigation Discovery, OWN: Oprah Winfrey Network, Science Channel, Destination America, Velocity i American Heroes Channel.

Wcześniej w 2017 r. Scripps podpisał umowę z niemieckim programem telewizyjnym ProSieben Sat.1. Poza tym działalność międzynarodowa Scripps obejmuje m.in. TVN w Polsce, UKTV, partnerstwo z BBC Worldwide, Asian Food Channel i Fine Living Network. Ostatnie międzynarodowe transakcje Discovery to m.in. nabycie Eurosportu i uzyskanie wyłącznego, multiplatformowego prawa do transmisji w Europie igrzysk olimpijskich, które odbędą się w latach 2018-2024.

Discovery szacuje, że synergie kosztowe po fuzji osiągną 350 mln dol. Firma będzie produkować 8 tys. godzin własnych programów, zgromadzi ok. 300 tys. godzin wideo dostępnego w bibliotece oraz wygeneruje 7 mld krótkich filmów miesięcznie.

Kenneth W. Lowe, chairman, president & CEO Scripps Networks Interactive, prawdopodobnie dołączy do rady nadzorczej Discovery.

Katarzyna Kacprzak 680 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.