Multikino otwiera pierwsze w Polsce kino w technologii VR

4 sierpnia odbył się pierwszy seans w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.

Sieć Multikino jako pierwsza w kraju umożliwi oglądanie filmów zrealizowanych w technologii VR. 

Na wyposażenie sali w Złotych Tarasach składa się: 25 obrotowych foteli z technologią Samsung Gear VR, smartfonem Samsung Galaxy S8 oraz słuchawkami AKG. Urządzenia zapewniają obraz wysokiej rozdzielczości - 2960 x 1440 pikseli. Obraz zmienia się wraz z ruchami głowy, stąd użycie obrotowych siedzisk.

Filmy, które można zobaczyć w warszawskim Multikinie VR by Samsung,  zostały pogrupowane na cztery kategorie: Podróże, Niesamowite doświadczenia, Dla rodzin, Sztuka. - Dzięki współpracy z firmą Discovery widz bez wychodzenia z kina przenosi się w najdalsze zakątki świata, aby podziwiać piękno tamtejszej przyrody – wyjaśnia Marcin Duda, head of digital sieci Multikino. Każdy seans jest poprzedzony krótkim instruktażem wprowadzającym w wirtualny świat. Projekcje trwają maksymalnie 20 minut. 

Bilety na seanse VR kosztują: 15 zł (bilet ulgowy) lub 20 zł (bilet normalny) w dzień powszedni i odpowiednio - 19 zł lub 24 zł w weekendy. Przewidziano także bilety w cenach promocyjnych (m.in. VR Rodzinny Weekend za 19 zł).

Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest MIMO.OOO – studio zajmujące się kreacją i produkcją kontentu wirtualnej rzeczywistości i wideo 360, przeznaczonego do dystrybucji na wszystkich dostępnych platformach: tv, online, mobile, gogle VR. MIMO.OOO to także producent pierwszego na świecie serialu w technologii 360 "Para nie do pary” z Magdaleną Różczką i Pawłem Małaszyńskim w rolach głównych, którego premiera odbyła się we wrześniu 2016 r. na platformie Player.pl. 

Sieć Multikino współpracuje także z World of VR, znanym na polskim rynku jako podmiot wykorzystujący wirtualną rzeczywistość podczas różnego rodzaju wydarzeń. Wspólnie z RDS Group firma stworzyła system do zdalnego zarządzania wieloma goglami VR i prowadzenia pokazów synchronicznych.

Katarzyna Woźniak 386 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.