Kraków Live Festival w najbliższy weekend

Dwudniowe (18-19 sierpnia) wydarzenie organizuje Fundacja Alter Art, a jego głównym sponsorem jest MasterCard.

Alter Art jest także organizatorem dwóch innych wielkich letnich festiwali muzycznych w Polsce: Orange Warsaw Festival (w br. odbył się w dniach 2-3 czerwca) oraz Open'er Festival w Gdyni (w br. 28 czerwca - 1 lipca).

Kraków Live Festival współorganizowany jest przez miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Jedną z korzyści z tej współpracy dla uczestników festiwalu będzie w br. bezpłatny lub zniżkowy wstęp w dniach 18-20 sierpnia do Muzeum Narodowego w Krakowie i jego oddziałów, Muzeum Sztuki Nowoczesnej Mocak, oddziałów Muzeum Historii Miasta Krakowa oraz Ośrodka Dokumentacji Sztuki im. Tadeusza Kantora Cricoteka.

Głównym sponsorem dwudniowego festiwalu (18-19 sierpnia br.) jest organizacja kartowa MasterCard, promująca przy okazji płatności bezgotówkowe. Partnerzy imprezy to m.in. Grupa Żywiec (Heinken, Desperados), CEDC (Żubówka, Torres), Nestle (Nescafe), Maspex (Tymbark) i Red Bull. Usługi w zakresie transportu publiczności świadczy MyTaxi. Patronami medialnymi są Onet, Newsweek, cojestgrane24.pl, Radio Zet, Glamour, Elle, AMS, Empik, Aktivist i Cinema City.

Festiwal odbędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego - dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Pierwsza dwójka z headlinerów imprezy, alt-J i Ellie Goulding, wystąpi na głównej scenie w piątek 18 sierpnia, a Wiz Khalifa i Lana Del Rey będą gwiazdami sobotniego wieczoru (19 sierpnia). Inni zagraniczni wykonawcy to Travis Scott, Nick Murphy fka Chet Faker, Birdy i Rejjie Snow. Polską scenę muzyczną na Kraków Live Festival będą reprezentować Pezet, Ten Typ Mes, Pablopavo, Piotr Zioła, Ralph Kaminski, Bovska i Holak. W ramach aktywności okołofestiwalowych organizatorzy przewidują kontynuację działań w przestrzeni miejskiej m.in. w klubach Prozak 2.0 i Pasaż, w których odbędą się oficjalne after-party.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Impreza organizowana jest pod nazwą Kraków Live Festival od 2015 r. Wróciła wtedy po rocznej przerwie - do 2013 r. znana była fanom muzyki jako Coke Live Music Festival, ale Coca-Coca wycofała się z jej dalszego sponsorowania. 

Podczas gali European Festival Awards 2016 w holenderskim Groningen Alter Art otrzymał nagrodę dla festiwalowego promotora roku.

Paweł Piasecki 998 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.