Auchan inwestuje w Rumunii i na Węgrzech

W 2017 r. do wcześniej obecnych hipermarketów dołączą w tych krajach pierwsze supermarkety sieci.

Pierwszy supermarket pod szyldem Auchaun w Rumunii ma powstać do końca 2017 r. Będzie miał 2,3 tys. mkw. i zostanie zlokalizowany w Bukareszcie, w centrum handlowym Bucur Obor.

- Z przyjemnością ogłaszamy podpisanie umowy z Bucur Obor. To partnerstwo pozwoli nam uczynić kolejny krok na drodze rozwoju naszego handlu będącego blisko klienta - powiedział Lonut Ardeleanu, dyrektor generalny Auchan Retail Romania.

Auchan ma obecnie w Rumunii 33 hipermarkety i cztery sklepy convenience. Zatrudnia łącznie ok. 10 tys. osób. W kwietniu francuska grupa podpisała też z grupą naftową OMV Petrom umowę na uruchomienie do końca roku 15 sklepów na stacjach benzynowych.

Jeszcze w sierpniu w mieście Szekszárd w południowej części Węgier ma pojawić się pierwszy supermarket Auchan w tym kraju. Rozwój Auchan na Węgrzech zakłada także inwestycje w sklep internetowy. Został on uruchomiony w listopadzie 2016 r., a do końca 2017 r. ma objąć pełen asortyment sieci. W drugiej połowie roku objęty dostawami ma być cały Budapeszt, a w dalszej perspektywie – cały kraj. Supermarkety będą obejmowały mniejszy asortyment niż większe sklepy, ale będą też punktami odbioru zakupów dokonanych w internecie.

(handelextra.pl)

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.