"Pod wspólnym niebem" - nowy serial komediowy w TVP2 od września

Występują m.in.: Anna Samusionek, Piotr Szwedes i Marek Bukowski.

TVP2 od września rozpocznie emisję nowego serialu komediowego pt. "Pod wspólnym niebem" w reżyserii Marka Śledziewskiego. Opowiada on o perypetiach dwóch rodzin - Monteckich i Kapuleckich - które przez niefortunny splot zdarzeń zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem. Dzieli ich niemal wszystko - od poglądów, języka i wyglądu po styl życia. Andrzej Montecki (Marek Bukowski) – wykładowca na uczelni, jego młoda konkubina Dżesika (Paulina Śmigielska) oraz syn z pierwszego małżeństwa, Roman (Przemysław Furdak), to ludzie nowocześni, liberalni, z wyższością traktujący ludzi o innych poglądach. Głowa drugiej rodziny – Bożydar Kapulecki (Piotr Szwedes) - objął właśnie posadę wiceministra bliżej nieokreślonego ministerstwa, a jego żona Bożena (Anna Samusionek) zasiada w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa. Kapuleccy mają czwórkę dzieci (trzech małoletnich synów i nastoletnią Julię, chwilowo przebywającą na pielgrzymce w Meksyku).

Rodziny poznają się, gdy pragnący wyemigrować do USA Monteccy wynajmują swoje nowoczesne mieszkanie Kapuleckim, by za uzyskane w ten sposób pieniądze utrzymać się za oceanem. Niestety, wskutek politycznej afery Andrzej wraz z rodziną muszą jednak pozostać w kraju. Pomimo dzielących ich różnic między przedstawicielami młodego pokolenia, Julią i Romanem, wybucha płomienna miłość. Jak przyznają autorzy historia - co oczywiste - była swobodnie inspirowana dziełem Williama Szekspira "Romeo i Julia".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.