Onet-RASP i NC+ tworzą nowy serwis sportowy

Serwisy sportowe Onet-RASP odwiedza miesięcznie 5,8 mln użytkowników.

Grupa Onet-RAS Polska, właściciel portalu Onet.pl i wydawca m.in. dziennika "Przegląd Sportowy", oraz platforma telewizji satelitarnej NC+ uruchomiły wspólny serwis sportowy Canalplussport.onet.pl. Będą w nim publikowane materiały wideo dotyczące piłki nożnej, piłki ręcznej, żużla i wielu innych dyscyplin sportowych pokazywanych na antenach NC+. W serwisie zgromadzono fragmenty wideo z rozgrywek transmitowanych przez platformę, m.in. Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA, żużlowej PGE Ekstraligi, cyklu Speedway Grand Prix oraz PGNiG Superligi piłki ręcznej. Pojawią się też materiały dotyczące dyscyplin jak jeździectwo, golf, a także fragmenty znanych magazynów i programów redakcji sportowej NC+, np. "Liga+" i "Liga+ Extra" i "Ekstraklasa po godzinach". Dopełniać je będą materiały zakulisowe, wypowiedzi trenerów i zawodników oraz komentarze.

Grupa Onet-RASP nie ujawnia zasad współpracy, w tym rozliczeń z NC+, tłumacząc to poufnością danych biznesowych.

- Dzięki współpracy z Grupą Onet-RAS Polska wyjątkowe treści wideo będą miały szansę dotrzeć do jeszcze większego grona kibiców - mówi Michał Jarocki, dyrektor sportu w NC+.

Przedstawiciele Onet-RASP przekonują, że jako jedyni na rynku oferują dostęp do materiałów sportowych wszystkich kanałów telewizyjnych w kraju.

Segment sportowy Grupy Onet-RAS Polska jest liderem mediów sportowych w kilku wymiarach: od prasy drukowanej, przez serwisy internetowe, po social media. Jego podstawą jest złożony z kilkudziesięciu dziennikarzy multimedialny newsroom, który dostarcza treści sportowe m.in. dla "Przeglądu Sportowego", "Faktu" oraz dla serwisów internetowych przegladsportowy.pl oraz Eurosport.onet.pl.
Serwisy sportowe Grupy Onet-RAS Polska z wynikiem 5,8 mln realnych użytkowników (dane: Gemius/PBI, lipiec 2017) są najchętniej odwiedzanym źródłem informacji o sporcie w polskim internecie. Strony Przeglądu Sportowego i Onet Sport w Facebooku zostały polubione przez ponad 1,5 mln użytkowników, którzy aktywnie komentują i reagują na zamieszczane treści. Na Twitterze konta te obserwuje 150 tys. użytkowników. Do segmentu sportowego Grupy Onet-RAS Polska należy także serwis tematyczny Ekstraklasa.tv, który na wyłączność prezentuje fragmenty meczów piłkarskiej Lotto Ekstraklasy.

W kanałach sportowych NC+ transmitowane są najważniejsze wydarzenie i rozgrywki sportowe: Lotto Ekstraklasa, Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA, angielska Premier League, hiszpański Puchar Króla, żużlowa PGE Ekstraliga i Speedway Grand Prix, rajdowe mistrzostwa świata WRC, PGNiG Superliga oraz EHF Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych, wielkoszlemowe turnieje golfowe US Open i PGA Championship oraz Cavaliada. Wszystkie wydarzenia transmitowane w kanałach nc+ są także dostępne na żywo na urządzeniach mobilnych w serwisie NC+ GO.

Maciej Burlikowski 1723 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.