Monika Rut rozstaje się z Coty Polska

Dyrektor generalna dywizji Consumer Beauty na region Europy Środkowo-Wschodniej odchodzi z firmy po 10 latach.

Następca Moniki Rut nie jest jeszcze znany. Jak podaje w komunikacie firma Coty Polska, zostanie on ogłoszony w najbliższych miesiącach.

Monika Rut z Coty Polska związana była od października 2007 r., jako dyrektor marketingu i członek zarządu. W 2010 r. została dyrektorem generalnym oraz prezesem zarządu. Zastąpiła na tym stanowisku Petra Smetala.

Wcześniej Monika Rut pracowała w firmie Unilever, gdzie pełniła funkcję marketing managera marek Knorr i Amino, firmie Alpha Logica Polska oraz Pepsico Foods International. Karierę rozpoczynała w latach 90. w Rothmans Polska.

Coty jest wiodącą firmą branży kosmetycznej. Założona w Paryżu w 1904 r. ma w swoim portfolio zapachy, kosmetyki do makijażu oraz produkty do pielęgnacji skóry i ciała, które sprzedawane są w ponad 130 krajach. Kluczowe marki Coty na rynkach wschodnioeuropejskich to: Adidas, Wella, Rimmel, Bourjois, Sally Hansen, Playboy, Calvin Klein, Chloé, Hugo Boss, Gucci, Mark Jacobs. 

Do Polski Coty weszło w 1993 r.

(handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.