Kibice futbolu mogą rywalizować na smartfonach [wideo]

Umożliwia to nowa aplikacja Football Fans on Map.

Football Fans on Map to nowa, stworzona przez polski start-up aplikacja, w której kibice piłki nożnej podbijają terytorium dla swojej drużyny na wirtualnej mapie kibiców. Ba to być nowy rodzaj wspierania drużyn, który czerpie z tradycji oznaczania terenu w realnym świecie – w odróżnieniu od graffiti zabawa ta ma być bezpieczna, legalna i angażować do aktywnego spędzania czasu.

Darmowa aplikacja na telefon umożliwia dodanie wirtualnej wlepki piłkarskiej i przejęcie terenu wszędzie tam, gdzie aktualnie się znajdujemy – np. w drodze do pracy, na meczu wyjazdowym czy też na wakacjach. Użytkownicy rywalizują z kibicami innych drużyn – jak w grze terenowej – i mogą przejmować terytorium od swoich przeciwników – fanów innych drużyn.

- Aplikacja została uruchomiona niedawno i mapa dopiero powoli się wypełnia poparciem kibiców. Liczymy na to, że w niedługim czasie zyska sympatię większej liczby fanów i będziemy mogli oglądać ciekawe statystyki na mapach nie tylko Polski, ale całej Europy czy świata – mówią Joanna Truszczyńska i Wojciech Truszczyński, twórcy aplikacji.

Aplikacja Football Fans on Map jest dostępna do pobrania w Google Play dla telefonów z systemem Android. Wkrótce ma być udostępniona także wersja na iOS dla użytkowników telefonów iPhone'ów. 

Katarzyna Kacprzak 432 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.