Krystyna Czubówna prezentuje innowacyjną mysz Microsoftu

Microsoft Arc Mouse i Surface Arc Mouse już na polskim rynku.

W Polsce Microsoft wprowadza na rynek dwie innowacyjne myszy. Czarna mysz Microsoft Arc Mouse oraz jasnoszara Surface Arc Mouse to nowa generacja innowacyjnej serii myszy Microsoft Arc, która trafiła właśnie do sprzedaży w Polsce. Ich konstrukcję można zgiąć i spłaszczyć. Polskiej premierze myszy towarzyszy film video, którego narratorem jest Krystyna Czubówna.

Obie myszy zostały pozbawione fizycznego podziału na przyciski lewy i prawy, a także przycisku scroll. Zamiast nich zastosowano gładką powierzchnię dotykową, która rozpoznaje działania użytkownika, np. poziome i pionowe przewijanie witryn internetowych.

Po rozłożeniu Microsoft Arc Mouse i Surface Arc Mouse przyjmują formę lekko wygiętego łuku, który ma zapewnić użytkownikom komfortową i ergonomiczną pracę przez cały dzień. Dzięki składanej konstrukcji wystarczy wygiąć mysz, aby rozpocząć pracę. Oba urządzenia wyłączą się automatycznie w momencie ich spłaszczenia.

Microsoft Arc Mouse i Surface Arc Mouse to myszy zaprojektowane z myślą o pracy mobilnej. Ważą 82,5 grama i mają być poręczne dzięki mozliwości spłaszczenia i pracy na niemal każdej powierzchni.
Myszy mają 13 cm długości i 5,5 cm szerokości. Od powierzchni biurka do najwyżej sięgającego punktu w konstrukcji mierzą 1,4 cm wysokości. Mysz działa w bezprzewodowym standardzie bluetooth (2.4 GHz) i pozwala na obsługę urządzenia maksymalnie do 10 m od nadajnika w terenie otwartym i do 5 m w środowisku biurowym. Zasilają ją dwie baterie typu AAA, które wystarczają na około pół roku pracy.
W Polsce myszy dostępne są w dwóch kolorach: czarnym, do urządzeń z Windows 10, oraz jasnoszarym, który estetyką nawiązuje do urządzeń z linii Surface.

Arc Mouse i Surface Arc Mouse można już kupić w Sklepie Microsoft oraz w sklepach partnerskich (np. Komputronik, X-Kom, Media Markt, Saturn).

Wprowadzeniu nowości na rynek na razie nie będą towarzyszyły żadne działania marketingowe oprócz filmu wizerunkowego dostępnego w sieci. Za kreację filmu odpowiada agencja DFusion. Narratorką jest Krystyna Czubówna. 

Katarzyna Woźniak 488 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.