Aldi wchodzi w stacje benzynowe

Niemiecki Aldi Süd podpisał umowę z dyskontowym operatorem stacji benzynowych FE-Trading na budowę bezobsługowych stacji benzynowych przy swoich placówkach.

Pierwszych dziesięć pilotażowych obiektów ma powstać jeszcze w tym roku w trzech miastach i ich okolicach: Monachium, Norymberdze i Stuttgarcie.

Stacje będą działać pod szyldem Avanti, pod którym firma FE-Trading prowadzi też w Niemczech stacje wolnostojące. Benzyna i olej napędowy mają być na nich tańsze niż na stacjach z obsługą.

FE-Trading jest oddziałem austriackiej firmy paliwowej OMV, która współpracuje już na podobnych zasadach z siecią Hofer w Austrii (pod tym szyldem działają w tym kraju sklepy Aldi Süd). Pierwsza stacja została uruchomiona na parkingu sklepu Hofer w Salzburgu w 2009 roku. Obecnie jest ich już 79 – pisze Lebensmittel Zeitung.

W Niemczech na stacjach benzynowych przy Aldim będzie można także za darmo naładować samochód elektryczny.

Według analityków LZ Retailytics współpraca obu operatorów opłaci się zarówno jednemu, jak i drugiemu. Aldi będzie miał okazję przyciągnąć nową grupę docelową, oferując dodatkową, ważną usługę, natomiast OMV dostanie możliwość rozwoju sieci stacji bez konieczności kupowania drogich działek. - W Austrii ten układ działa dobrze – komentuje analityk. - Spodziewamy się, ze w 2017 r. Hofer uzyska 12,3 tys. euro z 1 mkw. powierzchni sprzedaży, co dystansuje wspólny wynik Aldi Süd i Aldi Nord z rynku niemieckiego – 7,9 tys. euro. Udział detalisty w austriackim rynku wzrośnie też do 16 proc., podczas gdy w niemieckim zwiększy się umiarkowanie wokół 10,6 proc. - wskazuje analityk LZ Retailytics. Uważa też, że nic nie powstrzyma Aldiego przed podpisywaniem podobnych umów w innych krajach, jeśli pojawi się odpowiedni partner.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.