Otwarcie Galerii Północnej w Warszawie już w czwartek

14 września o godz. 12.00 zostanie otwarta dla klientów stołeczna Galeria Północna. Jest to pierwsza tej wielkości galeria handlowa oddana do użytku w Warszawie od 11 lat (po Złotych Tarasach).

Zlokalizowana przy ul. Światowida Galeria Północna, budowana od połowy 2015 r., to także pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy.

Ma ponad 64 tys. mkw., na której swoje lokale zaaranżowało ponad 250 sklepów, butików i pop-up store’ów flagowych polskich i zagranicznych marek, 11-salowe kino Cinema City, hipermarket Carrefour, klub fitness Calypso i klinika medyczna Enel-Med.

W gronie najemców są też m.in. pierwszy w Warszawie koncept Forever 21, pierwszy w Polsce sklep sieci Hamley’s - marki grupy LPP czy Vistula Group. Wśród handlowych perełek znajdzie się także Melon Fashion Group, rosyjski koncern odzieżowy, który rozpoczyna ekspansję na polskim rynku. Galeria Północna będzie pierwszym obiektem w kraju, w którym pojawią się salony wszystkich trzech marek należących do holdingu – Zarina, Love Republic i befree.

Ofertę zakupową centrum uzupełniają salony świadczące usługi z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki oraz ponad 20 lokali gastronomicznych, serwujących dania ze wszystkich stron świata. Część lokali z wejściem bezpośrednio od ulicy będzie funkcjonowała już od wczesnych godzin rannych, aby zaoferować klientom poranną kawę czy świeże pieczywo.

Inwestor – Grupa GTC – szacuje, że w bezpośrednim zasięgu obiektu mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku wykonanym przez studia APA Wojciechowski oraz Tzur Architects.

Wśród atrakcji Galerii Północnej są pierwszy w stolicy zielony dach z ogrodem umożliwiającym wypoczynek w otoczeniu natury, przestrzenie do rekreacji jak skate park czy siłownia plenerowa, parking dla rowerów i stacja naprawy jednośladów oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi m.in. pokoje rodzinne, toalety dostosowane do potrzeb małych klientów, plac zabaw oraz strefa dziecięca na food courcie. Obiekt zapewnia monitoring 2,3 tys. miejsc parkingowych.

Pełna wersja tekstu w Handelextra.pl: http://handelextra.pl/artykuly/202997,otwarcie-galerii-polnocnej-juz-w-czwartek

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.