Powstaje film w technologii 4K o polskich góralach

Produkcja Inbornmedia będzie sprzedawana na międzynarodowych targach telewizyjnych.

Firma Inbornmedia pracuje nad filmem dokumentalnym o Podhalu i polskich góralach. Produkcja pod tytułem "Highlander - Polish Men of the Mountains" przygotowywana jest w technice 4K HDR (obraz wysokiej jakości z czterokrotnie wyższą liczbą pikseli niż w technologii Full HD).


"Highlander - Polish Men of the Mountains" ma przedstawiać polską kulturę góralską. Producenci kładą nacisk na pokazanie piękna polskiej natury, ale również na barwne postaci. Film skierowany będzie przede wszystkim do sprzedaży międzynarodowej, do nadawców w Europie, USA i Azji, którzy już nadają w 4K. - Byliśmy od początku podekscytowani technologią 4K, ale tak naprawdę poraziła nas dopiero w studiu postprodukcyjnym Big Blue Studios. Czujemy, że telewizja 4K HDR to przyszłość, w przeciwieństwie do nietrafionej technologii 3D – mówi Maciej Pawełczyk, jeden z założycieli Inbornmedia.

Zdjęcia do filmu, realizowane na Podhalu, rozpoczęły się w sierpniu br. Reżyserem jest Filip Luft. Jest to koprodukcja Inbornmedia i Marchello Production. Planowane są dwie wersje montażowe “Highlander - Polish Men of the Mountains” - na rynek polski i dla widza zagranicznego. W tej drugiej wywiady z bohaterami będą skrócone, a dominować będzie angielski lektor, podobnie jak w serii "Human Planet" dla BBC. - Aktualnie przygotowujemy się do październikowych targów MIPCOM w Cannes. Prowadzimy już rozmowy z zagranicznymi dystrybutorami – twierdzi Radosław Wikiera, jeden z szefów Inbornmedia.

Firma Inbornmedia jest znana w branży z produkcji m.in. takich seriali, jak: "Kossakowski 6 Zmysł" dla TTV, "Odlotowy ogród" dla TTV czy "Złomowisko PL" dla Discovery Channel.

Piotr Machul 387 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.