Netflix szykuje pierwszy serial w języku polskim

Wyreżyserują go Agnieszka Holland i Kasia Adamik.

Netflix ogłosił, że przygotowuje pierwszy serial oryginalny w języku polskim. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków i wyreżyserują go Agnieszka Holland i Kasia Adamik. Całość będzie filmowana w różnych regionach. Światowa premiera w serwisie Netflix planowana jest na 2018 r. Serial ma kontynuować tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu zostaną Frank Marshall ("Jurrasic World", "Jason Bourne") i Robert Zotnowski ("House of Cards") ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Holland współpracowała już z serwisem Netflix - wyreżyserowała kilka odcinków serialu "House of Cards".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.