Kamil Stoch w składzie Team Visa

Organizacja płatnicza ogłosiła skład zespołu Team Visa na Zimowe Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie PyeongChang 2018.

Organizacja płatnicza Visa ogłosiła skład międzynarodowego zespołu Team Visa na Zimowe Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie PyeongChang 2018. W zespole znalazło się ponad 40 zawodników z 17 krajów, kandydatów do medali w swoich dyscyplinach, od snowboardingu i łyżwiarstwa szybkiego po skoki narciarskie i łyżwiarstwo figurowe. Jest wśród nich jeden Polak - skoczek narciarski Kamil Stoch.

Jako olimpijczyk Stoch debiutował w wieku 18 lat na igrzyskach zimowych w Turynie w 2006 r. W Soczi w 2014 r. zdobył złote medale w obu indywidualnych konkursach skoków – wyczynu tego dokonał jako trzeci skoczek w historii. Wśród wielu innych osiągnięć polskiego sportowca są tytuły indywidualnego (2013) i drużynowego (2017) mistrza świata oraz zwycięstwo w Konkursie Czterech Skoczni (2016/2017).

Visa, globalny partner igrzysk olimpijskich od ponad 30 lat i paraolimpijskich od 2003 r., uruchomiła program Team Visa w 2000 r. Służy on wspieraniu czołowych sportowców w przygotowaniach do najważniejszych zawodów w ich karierze. Zdaniem Jakuba Kiwiora, dyrektora Visa ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, skład zespołu olimpijczyków i paraolimpijczyków uosabia wartości, które reprezentuje marka Visa.

Zdjęcie Kamila Stocha (poniżej) © 2017 Visa. All Rights Reserved © 2017 Getty Images.
Zdjęcie Kamila Stocha i 9 innych sportowców z Team Visa (powyżej) © 2017 Visa. All Rights Reserved.

Paweł Piasecki 334 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.