IRC: Polacy korzystają z kilku ekranów jednocześnie

Raport IRCenter pokazuje, że do multiscreeningu przyznaje się 76 proc. polskich internautów.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez IR Center, zjawisko multiscreeningu, czyli jednoczesnego korzystania z co najmniej dwóch ekranów, staje się coraz popularniejsze.
76 proc. polskich internautów deklaruje, iż zdarza im się jednocześnie korzystać z minimum dwóch ekranów. Wciąż znaczna część aktywności bazuje na telewizorze i jednoczesnym korzystaniu z mniejszego urządzenia przenośnego. Wśród par ekranów najpopularniejszymi są: telewizor i smartfon (44 proc. internautów wskazuje, iż korzysta z obu urządzeń jednocześnie) oraz telewizor i komputer stacjonarny lub laptop (41 proc. wskazań).

Dominującym rodzajem czynności wykonywanej podczas korzystania z kilku ekranów jest oglądanie telewizji – aktywność tę wskazuje 77 proc. multiscreenerów. Jednoczesne komunikowanie się ze znajomymi deklaruje 41 proc. internautów, natomiast 40 proc. korzysta w trakcie multiscreeningu z serwisów społecznościowych. Trzecią najpopularniejszą czynnością wykonywaną na drugim ekranie jest korzystanie z gier (25 proc.). Granie pojawia się głównie jako dodatkowa czynność podejmowana na małym urządzeniu podczas oglądania telewizji lub materiałów wideo.

Wyniki pochodzą z projektu Multiscreening 2017, zrealizowanego na reprezentatywnej próbie 1003 internautów we wrześniu 2017.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.