Trzy lokalne nowości w jesiennej ramówce TLC

Kanał zwiększa liczbę projektów powstających w Polsce.

Kanał kobiecy TLC, z portfolio Discovery Networks, wprowadza jesienną ramówkę. Wyróżnikiem nowej oferty programowej mają być m.in. nowe cykliczne produkcje polskie.

Nowością jest serial dokumentalny "Babski blues, czyli ja ci posprzątam" (premiery we wtorki w paśmie o 22:30). To produkcja dokumentalna pokazujący losy zawodowych sprzątaczek. Każdy odcinek to historie ludzi, którzy zdradzą okoliczności wyboru drogi zawodowej. - To serial dokumentalny nowego gatunku, który my określamy mianem docutainment – mówi Andrzej Fidyk, reżyser filmów dokumentalnych i współautor serialu, od ponad roku współpracujący z TLC. Na zdjęciu poniżej sprzątaczki - bohaterki "Babskiego bluesa".

Druga lokalną produkcją jest program "Co mi dolega?" (premiera: poniedziałek, 23 października, godz. 22:30). Jego bohaterowie szukają pomocy, ponieważ zmagają się z chorobami, które do tej pory nie zostały prawidłowo rozpoznane. Szczerze opowiadają o tym, jak choroba wpływa na ich życie rodzinne, zawodowe, intymne i społeczne. Zaproszone do współpracy grono lekarzy specjalistów i ekspertów różnych dziedzin medycyny mierzy się  z niecodziennymi przypadkami  i dąży do postawienia fachowej diagnozy, która w końcu otworzy chorym drzwi do skutecznego leczenia. Na zdjeciu poniżej jedna z bohaterek programu.

 

Trzecią nowością jest "Sposób na suknię". Jest to program o modzie ślubnej, w którym ekspertami są projektantka Magdalena Socha-Włodarska oraz stylista Adam Chowański. Projektanka podejmuje się wyzwania przeprowadzenia metamorfozy starych sukienek ślubnych, za którymi często stoi bogata historia i tradycja. Nowe oblicze starych sukni zachwyca, ale też niejednokrotnie wprawia w osłupienie ich właścicielki. Stylista poddaje analizie figurę każdej z panien młodych,podkreśla jej atuty i ukrywa to,co należy,aby uzyskać spektakularny efekt. Wciela się w rolę prowadzącego,a jednocześnie eksperta, wspierającego kobiety na etapie podejmowania trudnych decyzji.

Program został oparty na amerykańskim formacie "Something borrowed, something new", który można oglądać na antenie TLC od 2013 r. Za polską produkcję programu odpowiada Golden Media. TLC wyemituje 16 30-minutowych odcinków, w których udział wzięło 16 panien młodych. "Sposób na suknię" będzie emitowany w dwuodcinkowych blokach, począwszy od wtorku 17 października o godzinie 21:30.

Piotr Machul 245 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.