Ruszyła kampania promocyjna serialu "Ultraviolet"

Nowy serial kryminalny AXN promowany jest wielokanałowo.

Rozpoczęły się działania promocyjne wspierające premierę serialu "Ultraviolet". To serial kryminalny, w którym tajemnice i niewyjaśnione przez policję sprawy rozwiązuje tytułowa grupa Ultraviolet, działająca w sieci i wykorzystująca do tego siłę nowych technologii.

AXN wykorzystuje w kampanii reklamy outdoorowe. Komunikacja skupia się także na działaniach w internecie, telewizji, radiu i prasie.
Kampania outdoorowa będzie realizowana na citylightach zlokalizowanych w 9 miastach: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Szczecinie, Poznaniu, Opolu, Łodzi i Lublinie. Ta część działań promocyjnych będzie trwała przez cały październik.

Działania w internecie będą prowadzone od 9 października do 2 listopada i obejmą formaty displayowe, formaty wideo i reklamy na urządzeniach mobilnych. Serial "Ultraviolet" będzie promowany m.in. w takich portalach, jak Onet.pl, Wp.pl, Gazeta.pl, a także portalach tematycznych Telemagazyn.pl i Filmweb. Kampanię online uzupełnią działania w wyszukiwarkach.

Kampania telewizyjna będzie trwała od połowy października do 2 listopada. 30-sekundowe spoty promujące jesienną ramówkę AXN, w tym serial "Ultraviolet", będą emitowane na kanałach z grupy Polsat i TVN.

Kampania w radiu została zaplanowana na drugą połowę października i będzie opierać się na współpracy ze stacją Chillizet. W czasie trwania kampanii emitowane będą 20-sekundowe spoty promocyjne, a także piosenka promująca serial, autorstwa Wojtka Urbańskiego i Justyny Święs.

Działania promocyjne w prasie skupią się na magazynach telewizyjnych i będą prowadzone w tygodnikach Wydawnictwa Bauer - "Tele Tydzień" i "To & Owo".

Za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Carat Polska. Za koncept kreatywny materiałów off-air do kampanii odpowiedzialna jest agencja Change Serviceplan. Partnerami strategicznymi serialu są Sony Mobile, Opel i Ubisoft, którzy poza obecnością w serialu prowadzą własne działania promocyjne w oparciu o fabułę "Ultravioletu".  

Premiera serialu "Ultraviolet" odbędzie się 25 października o godz. 22:00 w AXN.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.