IKEA w górę o 13 proc.

W roku finansowym 2016/2017 IKEA osiągnęła w Polsce sprzedaż na poziomie 3,64 mld zł.

Na zdjęciu: Uruchomiona w tym roku Centrum IKEA dla Firm
 
IKEA Retail w Polsce podsumowała rok obrotowy zakończony 31 sierpnia 2017 r., ogłaszając 13-proc. wzrost sprzedaży z wynikiem 3,64 mld zł. Oprócz zakupów w sklepach stacjonarnych, IKEA oferuje swoje produkty również poprzez zdalne kanały sprzedaży: Meble na telefon i, uruchomione w lutym bieżącego roku, Meble przez Internet. Sieć obniżyła także ceny transportu.
 
Jak raportuje IKEA, największym zainteresowaniem klientów w minionym roku cieszyły się kuchnie. Wyraźnie wzrosła sprzedaż mebli do pracy w domu i profesjonalnych mebli biurowych, a popularnością cieszyły się także produkty z działu oświetlenie.   
 
- Bez wątpienia był to rok inwestycji, ale również dobrych wyników biznesowych - mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce. - Uruchomiliśmy sprzedaż przez internet, dzięki czemu jesteśmy coraz bliżej naszych klientów, umożliwiając robienie zakupów w najdogodniejszy dla nich sposób. Otworzyliśmy długo wyczekiwany sklep w Lublinie, dwa Punkty Odbioru Zamówień w Opolu i w Kaliszu oraz uruchomiliśmy nowy format sprzedaży dla biznesu – Centrum IKEA dla Firm. Podnieśliśmy minimalną stawkę godzinową naszych pracowników w sklepach do 20 zł brutto. Wyszliśmy też naprzeciw osobom zainteresowanym dołączeniem do IKEA, tworząc centrum rekrutacji – IKEA Twoje Studio Pracy. W kolejnym roku będziemy kontynuować naszą transformację - podsumowuje Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce.
 
IKEA podkreśla też swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju: w kwietniu 2017 r. wprowadziła do sprzedaży panele fotowoltaiczne, rozwija także ofertę produktów pozwalających prowadzić bardziej zrównoważone życie w domu, między innymi produkty wykorzystujące technologię LED, których wzrost sprzedaży w minionym roku finansowym w Polsce był najwyższy spośród wszystkich rynków IKEA na świecie.
 
W roku finansowym 2017 cała Grupa IKEA odnotowała łączną sprzedaż detaliczną w wysokości 34,1 mld euro. To wzrost o 3,8 proc.
 
Grupa IKEA zarządza 355 sklepami IKEA w 29 krajach. W ciągu minionego roku sklepy IKEA odwiedziło 817 mln klientów; na stronie internetowej IKEA.com odnotowano 2,1 miliarda wizyt. W sklepach IKEA na całym świecie pracuje 149 tys. osób.
 
(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.