Continental marzy o świecie bez wypadków [wideo]

Producent opon realizuje projekt "Pokolenie Zero", który zakłada zredukowanie do zera wypadków drogowych, rannych i ofiar śmiertelnych.

Continental Opony Polska, krajowy oddział międzynarodowego giganta w produkcji opon samochodowych, realizuje projekt marketingowy "Pokolenie Zero", który odnosi się do śmiałej wizji świata bez wypadków samochodowych.

Głównymi bohaterami są ludzie urodzeni po 2024 r. – 13-letni Hubert, 18-letni Xsawery oraz para 25-letnia Lili i 27-letni Franek – którzy o wypadkach drogowych słyszeli jedynie na lekcjach historii lub z opowiadań swoich rodziców i dziadków. W ich bezpiecznym świecie nie ma miejsca na błędy człowieka za kierownicą – tzw. jednostki mobilne (samochody przyszłości) są wyposażone w szereg systemów i czujników w pełni wspierających kierowcę podczas jazdy, we wszystkich manewrach, a wysoce rozwinięta infrastruktura drogowa wykorzystuje innowacyjne technologie, by poprawić bezpieczeństwo na drogach.

- Poprzez przedstawienie naszej śmiałej wizji przyszłości chcemy zmienić sposób myślenia o ruchu drogowym XXI w. Choć do urzeczywistnienia Wizji Zero jest jeszcze długa droga, nie możemy traktować jej jako utopii. Istnieją bowiem kraje, którym już prawie udało się osiągnąć ten cel, np. Szwecja. Dlatego należy zwiększyć starania w celu realizacji założeń Wizji Zero - przekonuje Ewa Ostapczuk-Wasilewska, event, media & communication manager w Continental Opony Polska.

Kampania "Pokolenie Zero" będzie prowadzona na największych portalach internetowych oraz na łamach tytułów motoryzacyjnych i ogólnotematycznych. Projekt jest realizowany we współpracy z domem mediowym Initiative Media Warszawa oraz Media Impact, która odpowiada za koncepcję kreatywną i koordynację działań mediowych. Działania public relations realizuje agencja ConTrust Communication.

Maciej Burlikowski 1675 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.