Polsko-brytyjska animacja podbija Włochy

"Twój Vincent" w ciągu trzech dni wyświetlania we Włoszech zarobił 1,3 mln dolarów.

"Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana dystrybuowany w Polsce przez Next Film zdobywa serca widzów w kolejnych krajach. W Polsce prawie 200 tys. osób wybrało się już na ten film. W drugi weekend wyświetlania w polskich kinach "Twój Vincent” zanotował niespotykanie niski spadek oglądalności o jedyne 5 proc. widzów.

We Włoszech tytuł okazał się prawdziwym hitem - w ciągu trzech dni wyświetlania zarobił ponad 1,3 mln dolarów. Na Półwyspie Apenińskim "Twój Vincent” zadebiutował w kinach nietypowo, bo w poniedziałek. Do środy zdążył jednak zarobić 1,3 mln dol. (dane: Cinetel.it), wchodząc na szczyt aktualnego zestawienia najchętniej oglądanych tytułów w tym kraju i bijąc w tym okresie takie hity kinowe, jak "Blade Runner 2049” czy "Pierwszy śnieg”.

W Stanach Zjednoczonych jego frekwencja w kinach stale rośnie – w zeszłym tygodniu o 200 proc., w tym tygodniu o kolejne 97,8 proc. "Twój Vincent” zdobył także kolejną nagrodę publiczności, tym razem w Kanadzie. Podczas zeszłotygodniowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Vancouver film został ogłoszony zwycięzcą nagrody dla Najbardziej Popularnego Międzynarodowego Filmu Pełnometrażowego.

Katarzyna Woźniak 377 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.