Dorota Haller nową szefową marketingu Huawei w Polsce

Przeszła z firmy Medicover, wcześniej pracowała m.in. w BNP Paribas i PLL LOT.

Dorota Haller została nową dyrektor marketingu Huawei Polska. Do września br. pełniła funkcję dyrektora ds. marketingu i komunikacji firmy Medicover. Wcześniej związana była z branżą finansową – piastowała stanowiska zarządzające w AASA Polska SA i Bank BNP Paribas. Pracowała też jako dyrektor marketingu, produktu i komunikacji w Polskich Liniach Lotniczych LOT. W swojej karierze zawodowej pełniła również funkcję dyrektora ds. marketingu i kolportażu w dzienniku "Życie Warszawy", była też dyrektorem marketingu i promocji w EMI Music Poland. Przez pięć lat pracowała w strukturach marketingu Henkel Polska. Karierę zawodową rozpoczęła na początku lat 90. w agencji reklamowej Saatchi & Saatchi.

Huawei to obecnie najszybciej rosnąca marka na rynku telefonów komórkowych w Polsce. W wynikach sprzedażowych jest już wiceliderem, po Samsungu (wartościowo wyprzedza ją jeszcze Apple).

Dariusz Marnic, który dotychczas odpowiadał w Huawei Polska za marketing, pozostaje w firmie, będzie podlegał nowej dyrektor marketingu i będzie odpowiadać za kampanie ATL-owe oraz zarządzanie marką.

Maciej Burlikowski 1635 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.