Visa Direct rusza w Europie

Visa uruchamia platformę Visa Direct, umożliwiającą w czasie rzeczywistym zarówno płatności osobiste (P2P), jak i inicjowane przez firmy.

Platforma umożliwia dokonywanie płatności pomiędzy konsumentami (person-to-person, P2P), pomiędzy firmą i konsumentem (business-to-consumer, B2C) oraz pomiędzy firmami (business-to-business, B2B). Użytkownik ma natychmiastowy dostęp do tych środków oraz możliwość dokonywania zakupów w 44 milionach punktów handlowo-usługowych na całym świecie.

Jedną z pierwszych firm, która wdrożyła Visa Direct, jest firma Worldpay, światowy lider technologii przetwarzania danych płatniczych i rozwiązań dla detalistów. Celem partnerstwa jest szybkie upowszechnienie dostępu do Visa Direct wśród detalistów w Europie, a następnie również w innych regionach świata. Po wprowadzeniu przez banki zmian wymaganych w ich systemach, detaliści obsługiwani przez Worldpay będą mogli – wykorzystując Visa Direct – przekazywać konsumentom płatności w czasie rzeczywistym.

- Visa od dziesiątków lat stoi na czele zmian w metodach płacenia w sklepach tradycyjnych i internetowych. Obecnie mamy możliwość dogłębnej zmiany sposobu, w jaki konsumenci i firmy płacą sobie nawzajem, w sposób szybki, wygodny i bezpieczny – mówi Mike Lemberger, senior vicepresident of product solutions, Visa w Europie.

Dave Glaser, chief product officer, Global eComm, Worldpay, uważa, że ostatnie lata to czas gwałtownych zmian na rynku płatności, gdzie zarówno detaliści, jak i konsumenci chcą już dokonywać płatności na własnych warunkach – niezależnie od tego, czy dotyczy to przelewów natychmiastowych czy innej metody.

- Wdrażając Visa Direct jako jedni z pierwszych w Europie i poza nią, jesteśmy dumni ze współpracy z Visa nad tą bezkonkurencyjną usługą i wierzymy, że jest ona ważnym krokiem w spełnieniu tych oczekiwań i zapewnieniu zarówno agentom rozliczeniowym, jak i detalistom narzędzi, jakich potrzebują - podkreśla.

Zarządzający Visa Europe wierzą, że platforma Visa Direct przekształci europejski rynek płatności, wprowadzając wiele możliwości płacenia w czasie rzeczywistym, w oparciu o bezpieczeństwo i globalną skalę sieci płatniczej Visa.

Platforma Visa Direct – działająca na 200 rynkach na całym świecie – pozwala uzyskać dostęp do ponad miliarda rachunków kart Visa. Za pośrednictwem rozbudowanej biblioteki API Visa, instytucje finansowe i partnerzy z sektora nowych technologii mogą szybko stworzyć rozwiązania płatności w czasie rzeczywistym, korzystając z szerokiej gamy usług dostępnych na platformie Visa Developer.

Visa w Europie ustanowiła wymóg, aby od października 2018 r. wydawcy kart umożliwili dokonywanie płatności w czasie rzeczywistym. Przy płatnościach w czasie rzeczywistym wydawcy powinni przesłać środki pieniężne użytkownikowi karty nie później niż w ciągu 30 minut od momentu akceptacji transakcji.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.