WOŚP podpisuje umowę z mBankiem

Fundacja Jurka Owsiaka kończy współpracę z Pekao SA po 18 latach.

Jerzy Owsiak (WOŚP) i Cezary Stypułkowski (mBank)
Jerzy Owsiak (WOŚP) i Cezary Stypułkowski (mBank)
Spółka Złoty Melon i Fundacja Wielkiej Orkierstry Świątecznej Pomocy, organizator corocznej ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy na wsparcie służby zdrowia i opieki medycznej firmowanej przez Jerzego Owsiaka, zdecydowała się rozwiązać umowę ze swoim dotychczasowym bankiem Pekao SA, z którym współpracowała od 1999 r., i podpisała nową umowę z mBankiem (Grupa Commerzbank).

Pekao SA miał z WOŚP umowę sponsoringową na Finał WOŚP oraz Przystanek Woodstock.

- Postanowiliśmy znaleźć bank, który razem z nami będzie obsługiwał naszą styczniową zbiórkę pieniędzy oraz całoroczne działania Orkiestry w sposób nowoczesny, z zastosowaniem wszystkich możliwości technologicznych rozwijających wyobraźnię, kreatywność i aktywność naszych darczyńców - wyjaśnia Jerzy Owsiak.

MBank ma zapewnić obsługę finansową zbiórki podczas Finału WOŚP oraz całorocznej działalności fundacji.

Bank Pekao SA podkreśla, że zgodnie z umową obowiązującą do 2019 r. jest zobowiązany do darowizny na rzecz Fundacji WOŚP wspierającej potrzeby polskich szpitali i będzie to czynił na tym samym poziomie finansowym co dotychczas.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje Finał WOŚP – zbiórkę pieniędzy mającą na celu wsparcie systemu opieki zdrowotnej w Polsce. W ciągu 25 lat WOŚP zebrała i wydała na sprzęt medyczny ponad 825 mln zł.

Maciej Burlikowski 1735 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.