W styczniu zadebiutuje nowy miesięcznik - "Pismo"

Magazyn opinii ma być przedsięwzięciem pro bono.

Na początku stycznia na rynku zadebiutuje nowy miesięcznik - "Pismo. Magazyn Opinii". Premiera przewidziana jest na 3 stycznia.

"Pismo. Magazyn Opinii” ma łączyć fakt, literaturę, obraz oraz humor oraz poruszać istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne. Redaktorem naczelnym miesięcznika będzie Piotr Nesterowicz, prezes zarządu Fundacji Pismo.

Twórcy zapewniają, że "Pismo” cechować będzie prostota, przejrzystość, precyzja oraz przywiązanie do wiarygodności i rzetelnej weryfikacji treści. Miesięcznik ma być przedsięwzięciem apolitycznym i prowadzonym pro publico bono. Wydawca, Fundacja Pismo, swoimi działaniami pragnie docierać do osób, które mają istotny wpływ na opinie i postawy innych. Są to m.in. nauczyciele i pracownicy akademiccy, średnia i wyższa kadra menedżerska i urzędnicza, ludzie kultury i wolnych zawodów, samorządowcy, aktywiści społeczni i liderzy organizacji pozarządowych. – Chcielibyśmy, aby "Pismo” sprostało najwyższym wymogom w zakresie poziomu merytorycznego, wiarygodności i rzetelności, a równocześnie zachowywało poczucie humoru i dystans do siebie – mówi Piotr Nesterowicz.

Edycja papierowa "Pisma” będzie dostępna w największych sieciach sprzedaży w kraju w nakładzie
30-40 tys. egzemplarzy. Jej integralną częścią jest wydanie cyfrowe na www.magazynpismo.pl.

Wśród autorów, którzy piszą i tworzą do pierwszych numerów "Pisma”, są: Wioletta Grzegorzewska, Ignacy Karpowicz, Jakub Kornhauser, Piotr Matywiecki, Patrycja Pustkowiak; w rubryce Rzeczywistość: Joanna Dąbrowska, Filip Springer, Ilona Wiśniewska, Mirosław Wlekły, Ewa Wołkanowska-Kołodziej; Idee: Wojciech Engelking, Marcin Król, Karolina Lewestam, Michał Paweł Markowski, Łukasz Najder; Obraz: Marta Frej, Mikołaj Grynberg, Paweł Jońca, Bartek „Arobal” Kociemba, Rafał Milach, Agata Nowicka.

Dyrektorem artystycznym został Karol Tyczyński. W skład zarządu Fundacji Pisma wchodzą: Agnieszka Liszka-Dobrowolska, Piotr Nesterowicz (prezes zarządu) i Piotr Stasiak.

Katarzyna Woźniak 397 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.