Ruszył "Przystanek Miasto" - projekt "Gazety Wyborczej" i Tok FM

Projekt potrwa cały grudzień.

Na łamach "Gazety Wyborczej" i w Radiu Tok FM rozpoczął się projekt "Przystanek Miasto 2017", zakładający  dyskusję o przyszłości polskich miast. Dziesięć lat po pierwszej edycji "Przystanku" dziennikarze, czytelnicy i słuchacze mają określić, jakie są współczesne miasta w Polsce i czego oczekują ich mieszkańcy. Służyć mają temu publikacje, debaty oraz sondaż uwzględniający głosy ponad 16 tys. respondentów. W projekt zaangażowanych jest 19 miast.

Twórcy projektu chcą poszukać odpowiedzi m.in. na pytania: czy za dziesięć lat - z powodu wyczerpania funduszy unijnych i zapaści demograficznej - skończy się "złota era" polskich miast; czy po latach ożywienia partycypacja obywatelska jest w kryzysie; jak rewolucja ekologiczna i cyfrowo-technologiczna zmieni nasze miasta; czy grozi nam recentralizacja w zarządzaniu miastami.

Publikacje pod hasłem "Przystanek Miasto 2017" będą się pojawiać na łamach "Gazety Wyborczej" przez cały grudzień. Co piątek czytelnicy znajdą je w ogólnopolskim wydaniu, ale projekt będzie przede wszystkim obecny na lokalnych stronach dziennika. W serwisie Wyborcza.pl rusza strona agregująca wszystkie publikacje powstałe w ramach projektu. 

Przez cały czas trwania "Przystanku Miasto 2017" Radio Tok FM będzie analizować wyniki badań wraz z ekspertami oraz prowadzić rozmowy ze słuchaczami o jakości życia w ich miastach.

"Przystanek Miasto 2017" wspiera autopromocja na łamach "Gazety Wyborczej", w serwisie Wyborcza.pl oraz na profilach dziennika w mediach społecznościowych.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.