Fox uruchomi usługę VoD National Geographic+

Ważnymi elementami oferty programowej mają być krótkie formy dokumentalne, programy w 4K i nowe produkcje fabularne.

Przedstawiciele spółki Fox Networks Group Europe & Africa ogłosili plany uruchomienia nowej nielinearnej usługi – serwisu popularnonaukowego na żądanie. Użytkownicy usługi National Geographic+, którą firmuje spółka Foksa, otrzymają wyłączny dostęp do biblioteki programowej National Geographic. Serwis ma ruszyć w 2018 r.

Wyróżnikiem usługi National Geographic+ ma być innowacyjne podejście do selekcji treści. Ma błyskawicznie reagować na bieżące wydarzenia i przypominać widzom o przypadających rocznicach. Jak zapewnia nadawca, jej oferta programowa będzie się nieustannie zmieniać – nowe tematy będą pojawiać się co miesiąc lub częściej, aby komentować międzynarodowe wydarzenia, co pozwoli widzom rozwijać ich pasje i zainteresowania. Ważnymi elementami oferty programowej mają być krótkie formy dokumentalne, programy w jakości 4K oraz nowe produkcje fabularne, takie jak „Mars”, „Długa droga do domu” oraz serial „Geniusz”.

Po nawiązaniu współpracy ze spółką Black, oddziałem operatora telefonii komórkowej Cell C, operatorami YouSee i OTE Group, nadawcą Cosmote TV, usługa National Geographic+ będzie początkowo dostępna w RPA, Danii i Grecji.

Serwis National Geographic+ został zaprojektowany jako usługa mobilna, którą można oglądać na różnych urządzeniach z możliwością dostępu do treści w trybie offline.

Nowa usługa FNG E&A debiutuje na rynku niedługo po premierze usługi Fox+, która została uruchomiona na początku tego roku i jest obecnie dostępna w dziewięciu krajach regionu. W przyszłym roku programy z biblioteki Fox+ będą mogli oglądać użytkownicy kolejnych państw. Oferta programowa usługi, która obejmuje głównie programy rozrywkowe, zapewnia abonentom dostęp na żądanie do wielu seriali premium z filmoteki 21st Century Fox. W całym regionie spółka Fox Networks Group Europe & Africa ma w ofercie 151 kanałów emitowanych przez 25 oddziałów w 58 krajach.

(Fox)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.