Jysk otworzy w Polsce kolejne sklepy w nowym formacie

Prezes Lars Larsen przy okazji publikacji rocznych wyników firmy poinformował, że Polska jest jednym z głównych rozwojowych rynków sieci.

W roku obrotowym 2016/2017, który dla Jyska kończy się 1 grudnia, sieć duńskich sklepów z wyposażeniem wnętrz wypracowała przychody ze sprzedaży na poziomie 3,36 mld euro i 444 mln euro zysku EBIT. Prezes Lars Larsen zapowiada, iż firma zamierza utrzymać w kolejnych latach tempo stu nowych otwarć rocznie.

– Widzimy doskonałe wzrosty w Rumunii, Bułgarii, Grecji i Belgii, które są najmłodszymi rynkami Jyska. Jednocześnie wciąż widzimy świetny wzrost w Polsce, gdzie Jysk ma ponad 200 sklepów, ale wciąż na pewno jest miejsce na wiele więcej – mówi Lars Larsen. Oddział Jysk Nordic zamierza w najbliższym roku otworzyć w Danii, Szwecji i Polsce 25 sklepów w nowym formacie. Trzysta kolejnych placówek poddanych ma być modernizacji, obejmującej w szczególności przebudowę wejścia i nową aranżację strefy sprzedaży i kas.  

30 listopada wystartował nowy Jysk przy ul. Marywilskiej w Warszawie. W przyszłym roku nowych otwarć spodziewać się można w Katowicach, Pruszczu Gdańskim i Tychach. Trwają także remonty starych placówek.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.