Szopi.pl z zakupami w Saturnie, Media Markt i Empiku

Szopi.pl zwiększa portfolio obsługiwanych sklepów. Do dostaw artykułów spożywczych i leków dołączyły artykuły, które mogą stać się gwiazdkowymi upominkami.

 Platforma rozszerzyła ofertę o towary z Saturna i Media Markt, Empik, Smyk i Flying Tiger. Do tej pory za pośrednictwem Szopi.pl można było kupić głównie produkty z Biedronki, Lidla, Rossmana, Piotra i Pawła oraz aptek i mniejszych sklepów w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Zaletą serwisu jest to, że jego przedstawiciel jest w stanie skompletować zamówienie i bardzo szybko – nawet w godzinę – dostarczyć je klientowi.

Przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia start-up rozszerzył swoją ofertę o sklepy z elektroniką, zabawkami oraz perfumami i drobnymi upominkami. Dzięki temu można zamówić i otrzymać zamówienie z Saturna, Media Markt, Empiku Smyka czy Flying Tiger. Większość z tych sklepów ma własne serwisy internetowe przez które można złożyć zamówienie, jednak nie zostanie ono dostarczone jeszcze tego samego dnia do odbiorcy.

– To bardzo użyteczne w gorącym okresie przedświątecznym, kiedy brakuje czasu na zakupy, a jednocześnie inne serwisy e-commerce, dające możliwość otrzymania zakupów za 2-3 dni, mogą mieć teraz opóźnienia – wyjaśnia Zbigniew Płuciennik, CEO i twórca Szopi.pl. – Jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na czekanie na przesyłkę dłużej, może skorzystać z naszej propozycji – dodaje.

Podkreśla przy tym, że Szopi.pl zawsze dba o dobre relacje ze sklepami z których dostarcza produkty, ale w wielu przypadkach nie ma umowy o współpracy z danym detalistą.

Współpracujący z Szopi specjaliści od zakupów pobierają na swoim smartfonie zlecenie od klienta z jego okolicy i po prostu idą do sklepu lub sklepów i robią zakupy tak jak każdy inny klient. Potem od razu dostarczają towar zamawiającemu, co umożliwia bardzo krótkie czasy dostawy. W przypadku wątpliwości lub braku towaru, Szoper dzwoni do klienta i ustala dalszą strategię działania.

– W przypadku artykułów spożywczych, gdzie listy produktów są bardzo długie, nierzadko zdarzało się, że szoper jechał do kolejnego sklepu, aby uzupełnić zamówienie – wyjaśnia Irena Kaczor, współtwórca i dyrektor operacyjny Szopi.pl.

Poza sklepami sieciowymi firma obsługuje także pojedyncze delikatesy czy warzywniaki. W ofercie znajdują się także apteki. Wówczas Szoper przyjeżdża dwa razy – po receptę i z zamówieniem. – Jesteśmy chyba jedyną firmą w Polsce, dzięki której można kupić leki na receptę nie wychodząc z domu – podkreśla Marek Noster, współtwórca Szopi.pl.

Zakupy dostarczane są w papierowych, ekologicznych torbach, bezpośrednio do domów. Dostawa jest za darmo, jeśli zamówienie ma wartość powyżej 200 zł i nie przekroczy 40 kg. Zamówienie złożone przez internet w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu może zostać dostarczone już w godzinę. Za zakupy można zapłacić on-line lub bezpośrednio przy odbiorze produktów.

W pierwszym roku działalności Szopi.pl dostarczyło zakupy ponad 20 tys. razy. Firma notuje 5 mln zł obrotu rocznie, zwiększając go średnio o 10 proc. miesięcznie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.