Brytyjczycy mają problem z ciężarówkami Coca-Coli

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli, która co roku rusza w trasę po europejskich miastach budzi sprzeciw brytyjskiej agencji działającej przy Ministerstwie Zdrowia - Public Health England.

Jej szef, Duncan Selbie, wezwał lokalne władze i centra handlowe do odmowy organizacji akcji promocyjnych Coca-Coli związanych z przejazdem świątecznej ciężarówki.

Powodem jest negatywny wpływ, jaki zawarty we flagowym napoju producenta cukier ma na stan uzębienia brytyjskich dzieci oraz ich nadwagę. Z danych agencji wynika, że w niektórych regionach Anglii, np. w miejscowościach położonych między Liverpoolem a Leeds ponad połowa pięciolatków dotknięta jest próchnicą, a na przeważającym obszarze kraju odsetek ten przekracza 20 proc. Selbie skrytykował akcję promocyjną producenta właśnie dlatego, że z badań organizacji wynikło, że w większości miejsc, które zamierzają odwiedzić 14-tonowe ciężarówki z wizerunkiem mikołaja i kolorowymi lampkami stopień występowania próchnicy i otyłości wśród dzieci przekracza średnią krajową - pisze Guardian.

- Wielkie marki promujące w okresie przedświątecznym swoje pełne cukru produkty w celu zwiększenia sprzedaży nie robią nic, by pomóc rodzinom w dokonywaniu zdrowszych wyborów i zwiększyć wysiłki na rzecz walki z dziecięcą otyłością i próchnicą - powiedział Duncan Selbie. - Lokalne władze powinny się zastanowić, czy celebrowanie tego typu akcji jest w interesie lokalnej społeczności i jej zdrowia - dodał.

Coca-Cola wysyła dwie świąteczne ciężarówki do 42 miejscowości w Anglii i Szkocji. Ich załogi oferują konsumentom 150-ml próbki trzech rodzajów napojów: klasycznej coca-coli, coca-coli zero cukru i dietetycznej. Część działaczy samorządowych apelowała do producenta, by rozdawał jedynie wodę i bezcukrowe wersje napoju.

Świąteczne ciężarówki Coca-Coli jeżdżą też po Polsce.

(handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.