Pożyczki tylko dla kobiet

Aasa Polska próbuje gender-targetingu w biznesie pożyczkowym.

Aasa Polska, spólka z branży fintech specjalizująca się w pożyczkach online, postanowiła stworzyć platformę skierowaną do kobiet. Ratalska.pl oferuje pożyczki do 10 tys. zł rozłożone na maksymalnie 24 raty.

Na potrzeby jej promocji została stworzona wirtualna ambasadorka - Asia Ratalska. Jest to niezależna kobieta po 30, która pokazuje kobietom, jak rozwiązywać swoje problemy i dbać o siebie oraz swoich bliskich. Udziela także porad jak odpowiedzialnie pożyczać pieniądze i zarządzać swoim budżetem. Publikuje je na blogu platformy, Facebooku i Instagramie. Kampanię w mediach społecznościowych realizują agencja CluePR i dom mediowy Value Media.

Aasa wywodzi się ze Skandynawii, powstała w 2010 r. w Finlandii, jest to technologiczna firma finansowa, w Polsce działa od 5 lat, obsługując ponad 160 tys. klientów. Oprócz Polski i Finlandii działa także w Szwecji, Estonii, Chile i Indonezji.

Maciej Burlikowski 1279 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.