Facebook, Motorhead i Slayer wybrali polskie świece

Unikalne świece na zamówienie produkuje Candellana.

Jak wiadomo, najtrudniej być prorokiem we własnym kraju, ale w wielu branżach polskie produkty mają bardzo dobrą renomę na świecie. Przykłady to m.in. produkcja mebli, stolarka okienna i drzwiowa czy produkcja biżuterii z bursztynu (w tym sektorze nasze wyroby to aż 70 proc. światowego rynku). Kolejnym przykładem jest marka Candellana, której kształtne świece świecą triumfy poza granicami kraju.

- Candellana produkuje unikalne świece na zamówienie. Zainteresowała się nimi światowa agencja Global Merchandising Services, dla której robimy świeczki m.in. dla takich kapel jak Slayer, A Perfect Circle, Motorhead czy Ghost. Inny klient, dla którego zrobiliśmy świeczki to Facebook Inc, jedna z 20. największych firm na świecie. Pomysł jest całkowicie autorski. Stworzenie takiej firmy było marzeniem i rodziło się w głowie jeszcze podczas pracy w korporacji. W pewnym momencie trzeba podjąć decyzję i zacząć realizację, tak było w naszym przypadku. Okazało się, że był to strzał w 10! – mówi Marek Kaliński, założyciel Youartme, właściciel marki Candellana.

Świece Candellana wykorzystują technologię 3D i ideę „rapid prototyping”, dzięki której nawet najodważniejsze pomysły projektantów w bardzo krótkim czasie przechodzą do fazy realizacji i produkcji.

Poniżej kilka przykładów kreatywności twórców świec Candellana: "Magnum Steel", "Heart in Hands" i "Faberge Egg".

Paweł Piasecki 275 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.