Izraelski Frutarom kupił polską Pollenę-Aroma

Notowana na giełdzie w Londynie izraelska grupa Frutarom z Hajfy poinformowała o nabyciu 99,96 proc. udziałów w Pollenie-Aroma.

Umowę kupna podpisano 19 grudnia i weszła ona w życie natychmiast, a kwota transakcji wyniosła 8,5 mln dolarów.

Pollena-Aroma to założona w 1956 r. polska firma produkująca kompozycje zapachowe, aromaty spożywcze, olejki eteryczne do aromaterapii i kosmetyki naturalne z serii Dr Beta. Zatrudnia 64 pracowników, w tym, jak sama określa "perfumiarzy, aromaciarzy i kosmetologów".

W 2013 r. uruchomiła nowoczesne linie produkcyjne w nowym zakładzie niedaleko Warszawy (w Nowym Dworze Mazowieckim); ma również dział badań i rozwoju oraz własne laboratoria. Inwestycja wyniosła wówczas 8 mln dolarów. Jak pisze StockMarketWire, zakład w znaczący sposób powiększy moce produkcyjne Frutaromu i stanie się istotnym centrum badań i rozwoju, laboratoryjnym, produkcyjnym i marketingowym w ramach europejskiego biznesu zapachowego producenta, zwłaszcza na rynkach polskim i ukraińskim.

Obroty Polleny-Aroma w ciągu 12 miesięcy zakończonych we wrześniu 2017 r. wyniosły 5 mln dolarów.

Akwizycja jest jedenastym przejęciem dokonanym w tym roku przez Frutarom. Już po jego ogłoszeniu producent dokonał kolejnego, tym razem w Brazylii.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.