Empik głównym akcjonariuszem serwisu E-Muzyka

Transakcja porządkuje aktywa pozostałe po Funduszu Empik Media & Fashion.

Spółka Empik kupiła 28 grudnia 2017 r. od Bookz Holdings Ltd. większość akcji spółki E-Muzyka, reprezentujących 80,25 proc. jej kapitału zakładowego.

E-Muzyka dysponuje prawami do kilku milionów utworów muzycznych, w tym nagrań wytwórni Universal, Sony, Warner. Reprezentuje także ponad 200 polskich wytwórni niezależnych, dostarczając ich muzykę do polskich i zagranicznych serwisów muzycznych. Oprócz tego spółka odpowiadała za budowę i zarządzanie serwisów z muzyką u polskich operatorów komórkowych, m.in. za Plus Music i sklep z utworami w T-Mobile. Jednocześnie dostarcza muzykę w postaci plików, które można kupić za pośrednictwem stron Empiku.

W skład Grupy Empik wchodzą poza ogólnopolską siecią salonów Empik księgarnie Mole Mole, a w segmencie online – Empik.com, serwis Empikfoto.pl i księgarnia internetowa Livro.pl, w segmencie dystrybucji – Platon,  dystrybutor książek, i spółka Polperfect rozprowadzająca prasę. W segmencie wydawniczym w składzie Grupy Empik są Grupa Wydawnicza Foksal, czyli wydawnictwa W.A.B., Wilga i Buchmann, a w segmencie Digital - spółki Virtualo oraz Biblioteka Akustyczna.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.