Coca-Cola z mocnym wsparciem wprowadza markę Fuzetea

To realizacja strategii firmy, która dywersyfikuje portfolio swoich produktów.

Coca-Cola wystartowała z rozległą kampanią reklamową towarzyszącą wprowadzeniu na rynek nowej marki z kategorii napojów herbacianych - Fuzetea. Pierwszy spot można już oglądać w telewizji, na stronie internetowej marki oraz w fanpage'u marki. Napój Fuzetea jest dostępny w pięciu kompozycjach, m.in.: czarnej herbaty, brzoskwini, z nutką hibiskusa, czarnej herbaty, cytryny, z nutką trawy cytrynowej, a także zielonej herbaty, mango, z dodatkiem rumianku. Marka obecnie jest dostępna na 52 rynkach na świecie i planuje kolejne launche.

Pojawieniu się nowego produktu w Polsce towarzyszy 5-sekundowy spot "Poznaj nowe napoje herbaciane Fuzetea” dostępny w TV oraz internecie, m.in. na nowo powstałej stronie www.fuzetea.pl oraz w kanałach social media marki. Już wkrótce Coca-Cola ruszy z szerszą komunikacją marki.

Barbara Niemczuk, kierownik marki w Coca-Cola Poland Services, podkreśla, że będzie to największy launch marki z portfolio Coca-Coli od dekady. The Coca-Cola Company opracowuje i ciągle poszerza ofertę marek napojów herbacianych, a trzy spośród nich – Gold Peak, Fuzetea i Ayataka – należą do grona marek generujących sprzedaż o wartości ponad miliarda dolarów (Billion Dollar Brands). Z tych trzech Fuzetea to najszybciej rosnąca marka światowa o takiej wartości. 

Za realizację kampanii odpowiadają: MediaCom (planowanie i zakup mediów), McCann Worldgroup (działania ATL), Agencja Reklamowa Fortis (działania reklamowe BTL), LiquidThread (działania w digitalu) oraz Hill + Knowlton Strategies (działania PR).

Launch marki Fuztea to realizacja strategii firmy obejmującej dywersyfikację portfela produktów i wprowadzanie napojów o niższej zawartości cukru. 

Przypomnijmy, że z początkiem tego roku Coca-Cola zaprzestała dystrybucji marki Nestea.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.